Az 1990-es évek elején jött létre az első weboldal, amely mai szemmel nézve bizony elég egyszerű volt mind kinézetre, mind a funkciók szempontjából. Az első néhány évben nem gyarapodott jelentős mértékben a weboldalak száma, csupán néhány 10 darabról beszélhetünk.
A világ azonban kezdett felfigyelni a hálózatba kötött számítógépek nyújtotta lehetőségekre, az internetes dokumentumok, a hiperhivatkozások is nagy mértékben gyorsították az információ terjedését. A weboldalak száma lassan, de biztosan növekedni kezdett.
Aztán megjelentek olyan internetes cégek a piacon, mint a Yahoo!, és a Google, mindegyik a maga nemében úttörő szolgáltatásokat nyújtva, katalizátorként hatott a weboldalak számának növekedésére. A Google megalapításakor (1998) már több, mint 2 millió (forrás: statista.com) weboldal létezett az interneten. A tartalmak is színesedtek, blogok, céges bemutatkozó oldalak és internetes szolgálatások is elérhetővé váltak.
A webáruházak, közösségi média, kép- és videómegosztó oldalak tovább gerjesztették a folyamatot: mára már több, mint 1,7 milliárd regisztrált weboldal van, igaz, ebből nincs mindegyik használatban, de a növekedés akkor is jelentős. Annyira sok weboldalt regisztráltak, hogy új végződéseket kellett bevezetni (például .shop, .business), hogy elég egyedi weboldal címeket lehessen regisztrálni.
Ebben a versenyben kitűnni a konkurencia küzül nem kis feladat, ha nincs egyedi dizájnunk, egyedi tartalmunk és egyedi szolgáltatásunk, akkor nehéz helyzetben leszünk, hangoljuk össze a webfejlesztést és a marketingünket.
Ki tudja jövőre hány konkurens weboldallal lesz több az internetem.
Bizonyos munkahelyeken, például irodákban, gyárakban, rendszeresen szerveznek egészségnapokat. Az efféle rendezvényeken a munkavállalók szabadon konzultálhatnak a különféle területek szakembereivel, elmondhatják problémáikat és ezzel egyidejűleg kérdéseket is feltehetnek. A konzultáció történhet orvosokkal, életmód tanácsadókkal, akik ezen a bizonyos napon a helyszínre érkeznek és a szűrővizsgálatok elvégzésére is lehetőséget biztosítanak a résztvevőknek. A munkahelyi egészségnap óriási előnye, hogy nem szükséges órákat várakozni a vizsgálatok lebonyolítására, valamint az eredményt is többnyire helyben kiértékelik.
A szűrőnapok sokszínűsége abban rejlik, hogy egyszerre több dolgozó is munkálkodik, így számos szűrővizsgálat elvégzése lehetséges. A vizsgálatok gyorsan történnek, tehát nem vesz el sok időt az egészségfelmérés. Az egészségnap végén a résztvevők számos hasznos tanáccsal a birtokukban térhetnek haza. Az egészségnapokon mozgásprogramok, edzések is szervezhetőek, hiszen ezek is részesei az egészséges életmódnak.
Milyen vizsgálatokat végeznek az egészségnapokon?
Azon kívül, hogy a komplex szűrővizsgálatok során felmérik az általános egészségi állapotunkat, jellemzően nőgyógyászati, urológiai és fogászati szűréseken is részt vehetünk, valamint hallásvizsgálaton, vérnyomásmérésen is, de sok helyen a lelki egészségvédelemmel is foglalkoznak.
Továbbá, a képernyő előtt dolgozóknak a látásvizsgálatot sem árt elvégeztetniük, az esetek többségében a szemüveg elkészítését is lehet kérni a kiérkező csapattól. A szűrőállomásokon ma már hőtérképes vizsgálat is igénybe vehető.
A prevenciós mérések során olyan problémák fedezhetőek fel, amelyek még nem okoznak tüneteket, a korai felismerés pedig eredményesebbé teszi a kezeléseket, így jóval nagyobb esély van a gyógyulásra.
A régi családi fotókat elővéve összeszorul a szívünk az emlékek láttán és megható néha visszatekinteni ezekre a csodás pillanatokra. A digitalizáció és a technológia fejlődése miatt sajnos napjainkban egyre kevesebben hivatnak elő fotókat, leginkább a számítástechnikai eszközökön, okostelefonokon tárolják a képeket, de azért jó, ha egy-egy emlék kézzel fogható formában is bekerül a fiókba. Az ilyen képek családi örökségnek számítanak, amelyeket később a gyermekeinknek, unokáinknak is megmutathatunk majd. A profi fotók elkészítéséhez célszerű felkeresni egy fényképészt, akinek már bőven van tapasztalat a háta mögött és tudja, hogy miként lehet kiváló képeket készíteni. A fotós szakember rendelkezik minden olyan felszereléssel, fénnyel, ami varázslatossá teszi a végeredményt, tehát egy műterem a legalkalmasabb arra, hogy remek portfóliót kapjunk kézhez, ráadásul az effajta fotózáson való részvétel meglehetősen izgalmas és fantasztikus élmény egy család számára, a gyerekeknek és a felnőtteknek egyaránt.
Nézzük hát, hogy miként zajlik?
A fény-árnyékok játékán átszűrődik a résztvevők személyisége és a fotós szakma zsenialitása is. A profi műtermek játékokkal, különféle kellékekkel, jelmezekkel is fel vannak szerelve, hogy a család legkisebb tagjai is élvezzék az ott eltöltött néhány órát. Ahhoz, hogy a fotók hitelesek legyenek, elengedhetetlen, hogy a közös munka előtt, a fotós és a család megismerkedjenek és összebarátkozzanak egymással, ezáltal lényegesen szorosabb kapcsolat alakítható ki. A fotózáshoz saját ruhát is vihetünk, de a helyszínen is válogathatunk a jelmezekből, célszerű nagyjából 4 garnitúrát összeválogatni. Ezután következik a kellékek, hátterek, színek kiválasztása. A fotózás megkezdésével lehetőség van tehát többször is átöltözni, valamint, ha a gyerkőcök elfáradnak, alkalom nyílik egy kis nasizásra, játékra vagy teázásra. A folyamat során megtekinthetjük a képeket is, a fotós ezáltal igényeinkhez mérten tudja alakítani a továbbiakat. A fotózás ára sok mindentől függ, például attól is, hogy hány képet szeretnénk, de a fotós szakmai tapasztalata is meghatározó.
A fotókat általában egy pár nap elteltével kézhez kapjuk, jellemzően digitális formátumban is, így ajándéktárgyakat is készíttethetünk belőlük.