A megfelelő higiénia kialakítása a közösségi mosdóhelyiségegben elengedhetetlen, főleg a jeenlegi járványhelyzet miatt. Textil törölközők helyett inkább célszerű papírtörlőket használni, amit adagológba javasolt kihelyezni, folyékony szappan biztosítása is elengedhetetlen, valamint a rendszeres fertőtlenítés. Egy közösségi mosdó és WC tervezése, kialakítása rendkívül bonyolult feladat, éppen ezért a kivitelezéssel egy megbízható ezzel foglalkozó vállalkozást szükséges megbíznunk.
Milyen egy jó WC fülke?
Egy jó minőségű szerelt WC fülke, WC kabin gyorsan kivitelezhető, és a tisztításuk sem ütközik bonyodalmakba. Olyat célszerű megrendelni, ami a nedves, párás és szárazabb helyiségekbe is ideális. A WC-ket körülvevő válaszfalakkal pedig kiváló megjelenést teremthetünk meg, de arra figyeljünk, hogy stílusában minden berendezés harmonizáljon egymással.
A szerelt WC fülkék óriási előnye, hogy egy esetleges épület átalakítás esetén, felbontás nélkül átrendezhetőek, ami gyorsan véghez vihető, így lényegesen több idő spórolható meg. Tehát nem kell burkolni, vakolni és falazni sem.
Az üveg WC válaszfalakkal exkluzív kialakítást teremthetünk meg, a magas páratartalmú helyiségekbe pedig inkább a kompakt verziók kiépíttetése javasolt.
A WC fülkék tervezésével, kialakításával foglalkozó cégek megrendelés esetén először feltérképezik a terepet, majd árajánlatot tesznek, természetesen figyelembe veszik a megrendelő igényeit is. Javaslatot tesznek, hogy az adott helyre mely típusú WC fülkék és válaszfalak lennének a legideálisabbak, uyanis teljesen más illik egy étterem mosdójába, mint mondjuk egy közintézmény, hivatal vagy iskola mellékhelyiségébe.
Tehát a WC kabin tervezés és kialakítás folyamata hosszadalmas és bonyolult, célszerű több szempontot is átgondolni és keresni egy megbízható kivitelezőt.
A középkor egyik legfontosabb eseménye a lovagi torna volt, amelyet rendszeresen megtartottak. Nem csak látványos volt, de még más célokat is szolgált. Az ifjú lovagok itt hívhatták fel tehetségükre a figyelmet és szerezhettek maguk mellé hűbérurat. A királyi család pedig itt ellenőrizette a hűbéreseihez tartozó katonáinak az erejét, ez fontos volt a hadrafoghatóság szempontjából. A másik célja a tornának pedig a köznép elrettentése volt, akik a nézők szerepét töltötték be és közvetlen közelről szemügyre vehették, hogy a vasba öltözött harcosok mi mindenre képesek.
A fegyvergyakorlatot pontosan szervezték meg és szabályok is vonatkoztak az eseményre, meg volt a pontos menete, amit mindenkinek kötelező volt betartania.
Hogyan is zajlott pontosan és milyen felszerlése volt a harcosoknak?
A résztvevők a lovagi torna előtt jó pár nappal megérkeztek a helyszínre és megkezdték az előkészületeket. Ilyenkor a vár falait is feldíszítették, jellemzően lobogókkal. Minden egyes harcosra páncél került, ez alatt egy hosszú ing és vastag ruha is volt. A térdükre filcet tekertek, igyekeztek vastag nadrágot felvenni, csípőjükre pedig övet raktak. Majd következett a mellvértt, hátvértt, comb és láb vas, végezetül a kesztyű és a sisak.
A páncél súlya körülbelül 25 kilogramm, de egy olyan férfinak, aki kisgyermek kora óta arra készül, hogy a lovagi tornán részt vegyen, ez nem jelentett semmit, könnyedén tudott benne mozogni.
Heroldnak szólították a torna házigazdáját, aki az egészet irányítottan lebonyolította, az ő utasítására történt minden. Az elején a lovagok bevonultak és felsorakoztak, miközben dobpergést is lehetett hallani. A herold minden egyes lovagnak felsorlta a nevét, akik tompa lándzsát és pajzsot is kaptak. Ezután kezdetét vette az első párbaj, ahol a korlát két oldalán vágtattak egymással szemben a lovagok és a cél egymás eltalálása volt.
Középkori fegyverek napjainkban is beszerezhetőek, rengeteg gyűjtő vásárol ilyen felszereléseket. A VB Swordshop kínálata is lenyűgöző, célszerű alaposan körülnézni, és beszerezni a legkülönlegesebb darabokat.