Sziklakert otthonra
A kertben a színpompás növények, a zamatos gyümölcsök, kedvenc ételeink hozzávalóit jelentő zöldségek, a kerti partik és a játékok helyszínét biztosító gyep mellett fontos, hogy helyet kapjanak olyan ritkaságnak számító növények mint a cserjék és a kisebb tű levelű örökzöldek is. Amelyhez szükség van sziklakertek építésére is.
Hova építsük ki a sziklakertet?
Szerencsés helyzetben vagyunk, hiszen a sziklakertet bárhova: egyenletes és lankás felületre, napfényes és árnyékos helyekre is kiépíthetjük, ugyanakkor lehetővé teszi olyan területek kihasználását is, amelyek nehezen megművelhetőek, ezért gyakran kopárak maradnak. Ilyen részek lehetnek például azok a kisebb dombok, amelyek fűnyíróval nehezen megközelíthetőek.
Hogyan alakítsuk ki a sziklakertet?
Először is döntsük el, hogy hol és mekkora területet szeretnénk sziklakertté alakítani. Az adatok ismerete után pedig határozzuk meg, hogy az egyes alapanyagokból mekkora mennyiségre lesz szükségünk. Mindenképpen be kell szereznünk a kisebb – nagyobb méretű, eltérő formájú köveket és kavicsokat, homokot, agyagot valamint joghurtot és vizet is. Ha mindez a rendelkezésünkre áll, akkor el is kezdhetjük a sziklakert építését. Először is gyomtalanítsuk a sziklakertünk területét, majd távolítsuk el a termőföld egy részét. Ezt követően alakítsuk ki homokból és kavicsokból a vízelvezető réteget. Rendkívül fontos, hogy szakszerűen végezzük el ezt a feladatot, mert ez a réteg jelenti azt az alapot, amelyre az eltérő súlyú sziklákat tesszük, ezért is lényeges hogy stabil legyen. Ne felejtsük el, hogy a vízelvezető réteg a növényeink életkörülményeit is befolyásolja, ezért figyeljünk a szerkezetére is, ellenőrizzük, hogy minden esetben, azonnal átereszti az összes vizet. Ha ezeket a feladatokat elvégeztük, akkor elhelyezhetjük a sziklákat, közéjük pedig a termő földet. Végül pedig elültethetjük a kedvenc növényeinket és gyönyörködhetünk a sziklakertünkben.